Czy budowa domu z drewna jest opłacalną inwestycją?

Większość z nas prędzej czy później marzy o własnym miejscu na tym świecie, mając dość wynajmowania pokoju czy mieszkania, zgiełku miasta i wszechobecnego hałasu.

jednak okazuje się, że takie przedsięwzięcie jest niezwykle kosztowne i poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Nie warto się wtedy jednak poddawać, choć z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Dobrze jest sprawdzić wszystkie dostępne opcje i rozważyć je nie tylko z punktu widzenia kosztów w chwili dokonywania inwestycji, ale przede wszystkim i przyszłościowo. Jedną z najchętniej wybieranych opcji w ostatnich latach w Polsce jest budowa domu z drewna. Dzieje się tak nie tylko ze względu na to, że dom drewniany może być zarówno przenośnym, jak i dosłownym powrotem na łono natury, ale właśnie ze względu na kwestie finansowe. Zatem czy budowa domu z drewna jest opłacalną inwestycją? Co sprawia, że ludzie tak chętnie decydują się na dom drewniany? Czy wybór renomowanej firmy, takiej jak DrewDom, ma wpływ na końcowy kosztorys?

Budowa domu z drewna – charakterystyka, zalety i ogólne informacje

Na samym początku warto wiedzieć, że budowa domu z drewna może przebiegać dwojako – za każdym razem stawiany jest drewniany szkielet, będący konstrukcją całego budynku. Inwestor ma do wyboru jednak dwa sposoby jego wykończenia – decydując się na drewnianą elewację i wnętrza, otrzymuje klasyczny dom drewniany. Może jednak wybrać wykończenie betonowo-tynkowe, wtedy taki dom wygląda jak tradycyjny dom murowany. Niezależnie od tego, budowa domu z drewna zawsze jest dużo bardziej korzystną i opłacalną inwestycją, ponieważ pozwala zaoszczędzić naprawdę duże sumy pieniędzy na betonowych lub murowanych fundamentach oraz konstrukcji. Drewno jest dużo tańszym rozwiązaniem, a przy tym tak samo wytrzymałym, solidnym i trwałym. Dom drewniany posłuży bowiem spokojnie przez kilkadziesiąt lat, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo i komfortowe warunki. Prawdą jest więc to, że budowa domu z drewna jest dużo mniejszą inwestycją, dzięki czemu zdecydowanie więcej osób będzie sobie mogło na nią pozwolić, tym samym spełniając marzenie o własnych czterech kątach. Dom drewniany nie oznacza przy tym kompromisu między jakością a niższą ceną – otrzymujemy i jedno, i drugie.

Budowa domu z drewna – firma DrewDom jest najlepsza na rynku

Najważniejsze o czym należy pamiętać, zastanawiając się, czy budowa domu z drewna będzie opłacalna, jest to, że jedynie odpowiednio i specjalistycznie wykonany projekt będzie nadawał się do wykorzystania. Nie warto więc płacić nieprofesjonalnym firmom za jego wykonanie. Kluczowe dla solidności, trwałości i wytrzymałości, którymi powinien odznaczać się dom drewniany będzie również odpowiednie wykonanie konstrukcji i wszelkiego rodzaju uszczelnień. Liderem na rynku, z którym budowa domu z drewna zawsze przebiega prawidłowo, jest firma DrewDom. Znani są z projektowania i stawiania najbardziej solidnych domów drewnianych w całej Polsce. Wybierając DrewDom mamy pewność, że dom drewniany będzie najlepszą inwestycją.