Certyfikat REA dla firm budowlanych w Hiszpanii

Własna firma to odważny krok pozwalający na rozwój swojej kariery w charakterze niezależnego przedsiębiorcy. Założenie firmy jest jednak możliwe nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę także poza granicami kraju, tym bardziej, jeśli dany rynek zagraniczny jest nam dobrze znany. Wiele możliwości rozwoju oferuje nam chociażby Hiszpania- kraj, którego przepisy i regulacje prawne są przyjazne dla przedsiębiorców. Jeśli jednak jesteśmy związani z branżą budowlaną, koniecznie powinniśmy sprawdzić czym jest rejestr REA w Hiszpanii i dlaczego będziemy musieli się w nim zarejestrować.

Konieczność uzyskania wpisu

Rejestr ten został przygotowany dla firm działających w branży budowlanej, a co za tym idzie chcąc podejmować taką działalność w Hiszpanii- koniecznie trzeba się w tym rejestrze znaleźć. Obowiązek figurowania w rejestrze jest nakładany zarówno na firmy zagraniczne jak i na te zakładane w Hiszpanii. Czym tak naprawdę jest taki certyfikat? W praktyce stanowi on pewne potwierdzenie, że dane przedsiębiorstwo posiada wiedzę i specjalistyczne przygotowanie do wykonywania określonych prac budowlanych. Certyfikat stanowi także potwierdzenie, że firma posiada szkolenie BHP. Rejestr REA w Hiszpanii dotyczy więc wszystkich firm remontowych, ale i takich specjalistów jak elektrycy czy hydraulicy. Certyfikat obejmuje także pracowników delegowanych do pracy w danym kraju.

W jaki sposób można taki certyfikat uzyskać?

Tak naprawdę, starania o wpis do rejestru jest sens podejmować mając już zarejestrowaną firmę. Trzeba więc działać krok po kroku. Szukając potrzebnego wsparcia we wszystkich kwestiach formalnych, jakie są niezbędne do wykonania, warto zajrzeć na stronę accountingservicesinspain.com. Wsparcie biura rachunkowego może okazać się nieodzowne już na etapie wybierania formy prawnej firmy, którą chcemy założyć. Nasza działalność może bowiem przyjąć formę jednoosobowej działalności gospodarczej, ale sensowną alternatywą dla takiego rozwiązania jest też rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w wariancie dla nowych przedsiębiorstw, która można też otworzyć w pojedynkę.

Warto też pomyśleć o tym, aby wszelkie formalne kwestie podejmować z odpowiednim wyprzedzeniem. Na rejestracje działalności oraz spółki dobrze jest mieć zapas kilku tygodni czasu. Sama rejestracja w REA jest natomiast szybka i można dokonać złożenia wniosku przez Internet. Znacznie dłużej trwa natomiast kompletowanie dokumentów potrzebnych do tego wniosku, a także trzeba się przygotować na konieczność odbycia stosownego szkolenia BHP.

 

Warto też wiedzieć o tym, że chcąc uzyskać certyfikat REA- szkolenia BHP są niezbędne i nie można ich pominąć. W sytuacji, kiedy jako przedsiębiorca zatrudnialibyśmy własnych pracowników- wszyscy pracownicy będą musieli przejść szkolenia BHP. Szkolenia nie są ważne bezterminowo- okres ich ważności to 3 lata. Warto skorzystać ze specjalnych firm, które takie szkolenia organizują szybko i sprawnie. Dopiero po odbyciu szkoleń można zacząć starania o uzyskanie wpisu.