3 rodzaje domów drewnianych, na które warto postawić

Dom drewniany to marzenie wielu osób, które dzisiaj – w dobie nowych technologii i rozwiązań budowlanych – bardzo łatwo spełnić. I to wbrew pozorom naprawdę niedużym kosztem! Zanim jednak podejmiesz decyzję o budowie, poznaj zalety tego rodzaju obiektów i sprawdź, jakie są typy domów drewnianych. W ten sposób dokonanie odpowiedniego wyboru i stworzenie sobie oraz swoim bliskim doskonałych warunków do życia będzie o wiele prostsze!

Dlaczego dom drewniany?

Dom drewniany cieszy się ogromną popularnością od dawien dawna i, pomimo dostępu do wielu innych materiałów budowlanych, wciąż jest chętnie wznoszony przez inwestorów. Z czego to wynika? Oczywiście z tego, że drewno jest materiałem ponadczasowym – z jednej strony pozwala wznieść obiekt niezwykle estetyczny i w pełni naturalny, a z drugiej wytrzymały na długie lata. Co więcej, dom drewniany można wznieść na wiele różnych sposobów, co daje spore możliwości inwestorom.

Warto również wspomnieć o cenie – lekki dom szkieletowy może być nawet kilka razy tańszy od budynku murowanego czy betonowego, co jest niezwykle zachęcające dla wszystkich osób, pragnących postawić wymarzony obiekt dla całej rodziny.

Dom drewniany na 3 sposoby

Domy drewniane mogą być bardzo różnorodne, a największą popularnością cieszą się 3 z nich. Sprawdź, jaki masz wybór i czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania – dzięki temu zyskasz możliwość podjęcia odpowiedniej decyzji i zapewnisz sobie oraz swoim bliskim maksymalny komfort życia na przestrzeni wielu lat.

  1. Dom szkieletowy (lub dom kanadyjski). Powstaje on na szkielecie z belek opartym na fundamentach, a jego poszczególne elementy łączy się za pomocą gwoździ oraz specjalnych łączników. Dzięki temu może być wznoszony nawet w okresie jesienno-zimowym. Domy kanadyjskie cieszą się obecnie ogromną popularnością z trzech powodów – są piękne, stawia się je bardzo szybko (nawet w 2-3 miesiące), a do tego nie kosztują wiele. Duża liczba dostępnych rozwiązań pozwoli Ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!
  2. Dom z bali. Buduje się je ze specjalnych bali o odpowiednich wymiarach, dzięki czemu stworzona konstrukcja jest bardzo wytrzymała i pozwala na stworzenie doskonałych warunków do życia. Takie domy drewniane są wszechstronne – mogą być stworzone zarówno na nowoczesną, jak i bardziej tradycyjną modłę. Tutaj jednak musisz liczyć się z dłuższym okresem budowy i wyższą ceną niż w przypadku domów szkieletowych.
  3. Dom reglowy. Jest to obiekt znany od bardzo dawna, który powstaje z poziomych elementów drewnianych, które łączą słupy. Dostęp do nowoczesnych technologii oraz materiałów sprawia, że moda na tego rodzaju domy drewniane wraca, dlatego warto sprawdzić, czy to właśnie taki obiekt nie będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, na jaki dom drewniany postawisz, powinieneś skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, takich jak Drewdom, którzy przeprowadzą wszelkie niezbędne prace sprawnie i profesjonalnie.