mieszkanie rynek pierwotny

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego

Na kupno mieszkania z rynku pierwotnego najczęściej decydują się ci, którzy szukają dla siebie jakiegoś miejsca do życia, a jednocześnie chcą mieć już coś swojego, bez konieczności ponoszenia kosztów wynajmu.

Drugą grupą osób zainteresowanych kupnem mieszkania na rynku pierwotnym są inwestorzy- osoby, które chcą w taki sposób ulokować swoje oszczędności, chcą zyskać zabezpieczenie finansowe, a może i dodatkowy dochód w przyszłości, jaki będzie płyną z wynajmu tej przestrzeni komuś innemu. Jednakże, tak naprawdę niezależnie od motywacji zakupowej, zawsze powinniśmy pamiętać przynajmniej o kilku rzeczach. Na co wobec tego zwrócić uwagę? Od czego zacząć, aby całe przedsięwzięcie mogło pójść szybko i sprawnie?

Co powinniśmy zrobić w sytuacji, kiedy już wiemy, że chcemy kupić mieszkanie?

Jest to ważny etap podejmowania decyzji o zakupie. Żeby jednak ruszyć z naszymi planami na przyszłość- trzeba znaleźć odpowiednią nieruchomość. Tak naprawdę- nie powinniśmy mieć z tym problemu, gdyż obecnie w Polsce buduje się bardzo dużo, możemy więc znaleźć szereg naprawdę ciekawych inwestycji w ramach nowego budownictwa, które w szczególności będą ulokowane w większych polskich miastach, które cieszą się największą popularnością i zainteresowaniem kupujących. Musimy więc przeglądnąć nowe mieszkania na sprzedaż, ze szczególnym uwzględnieniem także tych inwestycji, które dopiero mają powstać, przykładowo odwiedzając strony deweloperów m.in. https://www.armadafinanse.pl/. Czymś absolutnie normalnym jest, że możemy zdecydować się na zakup mieszkania, które tak naprawdę jeszcze nie powstało. Każda inwestycja zostaje bowiem podzielona na pewne etapy. Decydując się na zakup mieszkania na bardzo wczesnym etapie realizacji inwestycji mamy największe pole manewru jeśli chodzi o ewentualne dostosowanie tej przestrzeni do naszych potrzeb. Potrzeba jednak sporej wyobraźni, aby przewidzieć, jak w praktyce może się mieszkać w takiej nieruchomości. Najwięcej niespodzianek może się przydarzyć w inwestycjach, które powstają w centrach miast, a ogromne bloki zostają wciśnięte w obecną, już istniejącą architekturę.

Co w momencie, kiedy już się zdecydujemy na zakup?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na to, aby mieszkanie zakupić- czas podjąć już znacznie bardziej konkretne kroki. A ponieważ czasem musimy sprostać pewnym kwestiom formalnym, istnieje możliwość zarezerwowania mieszkania bezpośrednio u dewelopera na kilka dni lub też na kilka tygodni. Zazwyczaj, czas ten potrzebny jest do tego, aby zgromadzić niezbędne pieniądze- czy to przez bankowe negocjacje czy poprzez zebranie wszystkich oszczędności. Jeśli jesteśmy gotowi- możemy podpisać z deweloperem umowę przedwstępną. Taka umowa to tak naprawdę akt notarialny. Powinna zawierać informację o cenie, powierzchni, a także o tym, kiedy mieszkanie będzie gotowe do użytku. Na tym etapie trzeba też liczyć się z tym, że konieczna będzie wpłata zaliczki. Tym samym możemy uznać, że decyzja została podjęta i najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości staniemy się właścicielami tego właśnie mieszkania.