Nowa sofa do salonu – na jaką tkaninę obiciową się zdecydować?

Wybór odpowiedniej sofy do salonu to nie lada wyzwanie. Musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które decydują o żywotności oraz funkcjonalności kanapy. Wśród nich jest oczywiście dobór odpowiedniej tkaniny obiciowej. Od niej wielokrotnie zależy to, w jakim stanie uda nam się utrzymać mebel. Czym kierować się podczas jej wyboru?

 

Tapicerka dopasowana do wnętrza

Bardzo ważną kwestią, na jaką musisz zwrócić uwagę podczas wyboru sofy do salonu, jest to czy jej tkanina pasuje do Twojego wystroju. W bardzo nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach często kompletnie nie sprawdzają się puszyste tkaniny materiałowe takie jak welur. Zdecydowanie lepiej postawić w takim wypadku na nowoczesną sofę obitą skórą naturalną lub ekologiczną albo na plecioną, płaską tkaninę. We wnętrzach w stylu boho świetnie sprawdzi się len lub bawełna. Natomiast w salonach glamour królują welury, mikrofibry i szenile.

 

Nowoczesne sofy dla zabieganych

Wybierając odpowiednią kanapę do salonu, powinniśmy również ocenić nasz styl życia. Nie zawsze musimy mieć dużo czasu na generalne porządki. Dlatego warto zdecydować się na sofę do salonu, która jest łatwa w utrzymaniu i nie wymaga częstego oczyszczania. Takim materiałem obiciowym jest na pewno naturalna skóra, plecionki oraz wszelkie plamoodporne tkaniny. Chodzi przede wszystkim o oszczędność czasu, który przeznaczyć możemy na relaks po pracy, a nie doprowadzanie naszej kanapy do porządku. Nowoczesne narożniki, czy też sofy powinny służyć naszemu relaksowi i być dostosowane do nas, a nie wywoływać frustrację za każdym razem, gdy nasze dziecko usiądzie przy nas, popijając ulubiony sok.

Kanapy do domów z dziećmi i zwierzętami

Jednym z najistotniejszych kryteriów podczas dobierania odpowiedniej tkaniny obiciowej dla sofy do salonu jest to, czy w domu są dzieci oraz zwierzęta. Obecność nieustannie aktywnych i ciekawych świata maluchów lub też zwierząt, na których zachowanie często nie mamy wpływu to powód, dla którego zdecydowanie lepiej jest zainwestować w plamoodporny materiał. Tkaniny hydrofobowe, jak sama nazwa wskazuje, nie wchłaniają cieczy, albo wchłaniają ją z dużym opóźnieniem. Dzięki temu mamy czas na to, aby do plamy przyłożyć suchą ściereczkę, która wchłonie wylaną całość.

 

Plamoodporne nowoczesne sofy są obijane tkaniną wykonaną w specjalnej technologii, która sprawia, że ciecz skrapla się na powierzchni, niezależnie od tego, czy jest to woda, cola, czy wino. W domu, w którym przebywają dzieci i zwierzęta, plamoodporność kanapy jest bardzo istotną kwestią.

Oprócz tego ważną kwestią jest podatność kanapy do salonu na ścieranie. Mebel, który jest używany codziennie, musi być wykonany z trwałych materiałów, jeśli tylko zależy nam na utrzymaniu go w idealnym stanie przez długi czas. W tym wypadku warto mieć na uwadze skórę naturalną. Jeśli tylko nie przeszkadza nam sposób, w jaki ‘’pracuje’’ ten materiał, to jest to opcja idealna dla nas. Nie mniej, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że nowoczesne sofy wykonane ze skóry naturalnej gorzej sprawdzą się latem, gdy będą zdecydowanie częściej miały styczność z gołą skórą.