rodzaje folii okiennych

Na jakie rodzaje folii okiennych warto zwrócić uwagę?

Folie okienne są produktami bardzo nowoczesnymi, które znacząco zwiększają funkcjonalność nie tylko samych okien, ale tak naprawdę wszystkich możliwych przeszkleń i szyb, jakie mogą być stosowane w budownictwie biurowym czy też prywatnym. Ich stosowanie jest coraz powszechniejsze- trudno się dziwić, naprawdę sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Co ciekawe, zastosowanie takiego produktu jak folia na okna jest bardzo proste- można ją przykleić na istniejące już w budynku szyby czy też okna, przy czym tak naprawdę nie posiada ona typowej warstwy klejącej, a raczej jest instalowana jako folia adhezyjna- przylegająca do danej powierzchni na zasadzie przyciągania cząsteczek. To sprawia, że jest ona bezproblemowa w montażu.

Jakie typy folii znajdziemy w sprzedaży?

Sprawdzając dostępne rodzaje folii okiennych na pewno w pierwszej kolejności natkniemy się na inteligentną folię, której zadaniem jest zmiana poziomu przezroczystości przeszkleń. Folia posiada w swoim wnętrzu warstwę ciekłokrystaliczną, która reaguje na podłączenie do napięcia elektrycznego. Kiedy folia jest włączona- powierzchnia przeszklenia jest całkowicie transparentna. W momencie odcięcia zasilania- kryształki zaczynają układać się w sposób nieregularny, a tym samym powierzchnia przeszklenia zyskuje kryjący kolor mleczny. Folia ta przede wszystkim sprawdza się tam, gdzie chcemy mieć czasem możliwość ograniczenia widoczności przez przeszklenia. Można ją instalować na wszelkich powierzchniach szklanych, a także na szybach okiennych tam, gdzie chcemy zapewnić sobie większą prywatność.

Poznaj wszytkie rodzaje folii okiennych: https://sonte-poland.pl/blog/rodzaje-folii-okiennych/

Innym rodzajem folii jest specjalna folia chromatyczna, która ma ograniczać wnikanie do wnętrza pomieszczeń promieni UV. Jest ona instalowana na szybie od strony fasady budynku. Nie ma konieczności podłączania jej do zasilania, działa ona całkowicie automatycznie sama ściemniając się i rozjaśniając w zależności od tego, jak mocne słońce na nią pada. Tym samym można znacznie ograniczyć ilość promieni słonecznych, jakie wnikają do pomieszczenia. Zapobiega to znacznemu nagrzewaniu się pomieszczeń od intensywnego nasłonecznienia, ale też zapewnia komfort przebywania we wnętrzu. Tak naprawdę, przy zastosowaniu takiej folii nie ma już konieczności instalowania żadnych rolet, plis czy osłon okiennych. Ze względu na fakt, że wnętrza aż tak bardzo się nie nagrzewają- nie trzeba ich też tak intensywnie schładzać, na przykład poprzez uruchamianie klimatyzatorów, co również stanowi sporą oszczędność.