Zagospodarowanie nieruchomości w dużym mieście

Posiadasz nieruchomość w dużym mieście i zastanawiasz się w jaki sposób ją spożytkować. Masz na to wiele możliwości, wystarczy wybrać tę, która najbardziej Ci będzie odpowiadała.

 

  1. Otwórz własny biznes – pierwsza możliwość na zagospodarowanie wolnego lokalu w dużym mieście to uczynienie z niego siedziby swojej firmy. Jeśli prowadzisz własny biznes, a powierzchnia mieszkania jest dla odpowiednia dla Twojego przedsięwzięcia możesz przenieść tam swoje biuro. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić dodatkowo za wynajem przestrzeni biurowej, będzie to zdecydowanie oszczędność dla Twojej firmy.
  2. Zamieszkaj w nim – jeśli otrzymałeś mieszkanie w spadku lub nabyłeś je w inny sposób to najbardziej oczywistym sposobem jego zagospodarowania jest zamieszkanie w nim. Zwłaszcza jeśli nie posiadasz własnego mieszkania i musisz płacić czynsz, wówczas będzie to dla Ciebie rozwiązanie o wiele tańsze, bo nie musisz płacić właścicielowi odstępnego.
  3. Prowadź wynajem biur – jeśli Twoje mieszkanie nadaje się na biuro, albo wystarczy niewielki remont przy przystosować je jako powierzchnię biurową, to możesz wynająć lokal firmie, dla której stanie się on siedzibą biura. Wynajem biur może okazać się na tyle dochodowym biznesem, że pomyślisz o firmie, która zajmowała by się administracją takimi lokalami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu działalności – wystarczy zapoznać się z działaniami, które podejmuje Herbewo.
  4. Prowadź wynajem lokali – wynajem lokali w sensie pod działalność usługowo – handlową. Jeśli posiadane przez Ciebie mieszkanie znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji z pewnością znajdziesz chętnych, którzy zechcą otworzyć w nim własny salon fryzjerski, SPA czy kawiarnię. Oczywiście zależy to w dużej mierze od lokalizacji, wyglądu mieszkania i tego czy znajduje się ono na 10 piętrze czy na parterze. Wynajem lokali może być także ciekawym sposobem na zagospodarowanie wolnego mieszkania.
  5. Wynajmuj mieszkanie turystom – krótkoterminowy wynajem apartamentów to kolejny sposób na wykorzystanie mieszkania w dużym mieście. Wystarczy remont, jeśli jest to już wysłużony lokal oraz dodanie ogłoszenia na jednym z portali, w których właściciele mieszkań proponują turystom pobyt w dużo atrakcyjniejszych cenach niż hotele i hostele. Oczywiście wymaga to pewnej dostępności, aby móc przekazać klucze, a następnie odebrać mieszkania. Niekiedy będzie także konieczne sprzątanie, choć z reguły goście tego typu miejsc starają się pozostawić je w bardzo dobrym stanie. Wynajem apartamentów może być dobrym źródłem dochodu.
  6. Wynajmij mieszkanie – najczęściej osoby, które stały się właścicielami drugiego mieszkania po prostu wynajmują je innym. Wówczas wystarczy znaleźć lokatorów i podpisać z nimi umowę na określony czas. Potem co miesiąc można inkasować tak zwane odstępne. Jednak należy też pamiętać, że w pewnym stopniu na właściciela mieszkania wynajmowanego innym prawo nakłada pewne obowiązki i wymogi, które muszą zostać spełnione.