Jak wybrać lampki stołowe do domu lub biura?

Z ich pomocą możemy nie tylko oświetlić biurko, na którym pracujemy, ale również stworzyć wyjątkowy nastrój w różnego rodzaju wnętrzach. Są bowiem nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Zapraszamy do lektury naszego nowego artykułu, którego tematem są lampki stołowe oraz nocne, z powodzeniem używane zarówno w biurze, jak i w domu. Doradzamy jak odpowiednio dobrać je do naszej przestrzeni. 

 

Lampki stołowe i nocne jako “doświetlenie”

 

Przy zakupie oświetlenia do domu, lub biura, w pierwszej kolejności zaopatrujemy się w główne źródła światła. Najczęściej są to różne rodzaje lamp wiszących, zarówno w klasycznych wariantach, jak i nowoczesne żyrandole, plafony i inne. Często okazuje się jednak, że nie są one wystarczające i pojawia się potrzeba „doświetlenia” naszej przestrzeni.

 

Wariantów w tym wypadku jest kilka. Chcielibyśmy opowiedzieć przede wszystkim o tym oświetleniu, które pomaga nam przy pracy w domu, lub biurze, a także tworzy w nim szczególną atmosferę. Aby dobrze rozeznać się w dzisiejszych trendach zapoznaliśmy się z ofertą sklepu Multilampy, której część poświęconą lampkom stołowym możecie znaleźć pod tym adresem: multilampy.pl/lampy-stolowe-biurkowe. Pamiętajmy jednak, że to jedna z wielu propozycji, jakie znajdziemy na rynku. 

 

 

Przestrzeń pracy

 

Dobra organizacja miejsca pracy to jeden z warunków jej efektywności bez względu na to czy mowa idzie o pracy w domu, czy też w biurze. Składa się na nią nie tylko wygodne krzesło, przestronne biurko i komputer, ale też oświetlenie.

 

W naszej części kuli ziemskiej, na światło dzienne możemy liczyć tylko przez określoną liczbę dni w roku. Podczas jesieni i zimy, kiedy dzień radykalnie się skraca, sztuczne źródło światła staje się koniecznością.

 

Do biura idealnym rozwiązaniem będą proste lampki nocne o minimalistycznych formach, które nie zajmą zbyt wiele przestrzeni i są łatwe do przemieszczania. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, by można je było prosto regulować. Pozwoli to na oświetlanie określonych części naszego biurka, czy też innych.

Jeśli chodzi o styl to dobrze by odpowiadał on całości przestrzeni, w której pracujemy, bowiem praca w estetycznej, jednolitej przestrzeni jest zdecydowanie przyjemniejsza, a tym samym bardziej efektywna.

 

W przypadku biura domowego, zależnie oczywiście od tego jaką przestrzenią dysponujemy, możemy pozwolić sobie na większą swobodę, oczywiście na pierwszym miejscu stawiając wygodę użytkowania.

 

Stylowe lampki stołowe 

 

Słysząc o lampkach stołowych najczęściej widzimy przed oczami proste, minimalistyczne oświetlenie, którego głównym zadaniem jest oświetlenie, czy też doświetlenie danej płaszczyzny. Takie skojarzenia jest z pewnością słuszne, jednak nie wyczerpuje wszystkich możliwości jakie daje nam to oświetlenie.

 

Ten rodzaj oświetlenia nie musi być tylko i wyłącznie funkcjonalny. Możemy używać go również, jako estetyczny dodatek do naszego salonu, czy też pokoju, który stworzy szczególną atmosferę.

 

Przykłady? Do przestrzeni w stylu industrialnym warto wybrać lampki stołowe które stylizowane są na te używane w warsztatach i fabrykach. Powinny być wykonane z metalu, który możemy także odpowiednio postarzyć. Stawiając natomiast na styl skandynawski należy zaopatrzyć się w proste modele w jasnych kolorach.

 

W ostatnim czasie możemy zaobserwować również prawdziwie tryumfalny powrót różnego rodzaju abażurów, które powoli przestają kojarzyć się z kiczowatym stylem.