Czym są i na co zwracać uwagę wybierając narzędzia dekarskie

Narzędzia dekarskie to wszelkie narzędzia potrzebne w pracy dekarzowi (czyli specjaliście zajmującemu się naprawianiem i pokrywaniem dachów).

Dachy mogą być pokrywane różnego rodzaju pokryciami, takimi jak: dachówki ceramiczne, blachodachówki, płyty z tworzyw sztucznych, gont, afalt, wierzba, masa bitumiczna, etc. W związku z tym narzędzia dekarskie muszą być dostosowane do różnego rodzaju pokryć wykorzystywanych przed dekarzy.

Wśród narzędzi dekarskich znajdziemy narzędzia do cięcia i gięcia blachy, narzędzia do montażu, palniki dekarskie, przyrządy pomiarowe, narzędzia do usuwania starych łat, etc.

 

Na co zwracać uwagę wybierając narzędzia dekarskie

 

Ze względu na dużą różnorodność dachów, pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać przed zakupem narzędzi dekarskich jest pytanie o to z jakimi dachami przyjdzie nam pracować. Jest to szczególnie ważne gdy dopiero zaczynamy naprawianie i pokrywanie dachów, gdyż na początek warto kupić te narzędzia, które najwcześniej będziemy potrzebować.

 

Gdy wiemy już czy będziemy układali dachówki ceramiczne czy może płyty z tworzyw sztucznych albo masę bitumiczną na dachu, możemy stworzyć sobie listę narzędzi przydatnych do tego rodzaju tworzywa.

 

Przy wyborze konkretnych narzędzi w pierwszej kolejności warto kierować się ich wysoką jakością i niezawodnością. Warto więc wybierać narzędzia dekarskie od producentów, którzy cieszą się uznaniem w środowisku.

 

Oprócz jakości narzędzi, dobrze jest też sprawdzić funkcjonalność narzędzi, czyli to jak łatwo będzie się nam z nimi przemieszczać, ile ważą, jakie mają uchwyty, etc.

 

Wpływ na wybór narzędzi może mieć także cena, jednak warto pamiętać, że nie powinna być ona głównym czynnikiem, na który zwracamy uwagę, gdyż czasami lepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy i kupić narzędzia dekarskie, z których będziemy zadowoleni niż wydać mniej pieniędzy, ale po pierwszym użyciu danego narzędzia poczuć, że nie jest ono tak wygodne i efektywne jak byśmy tego oczekiwali.