Płyty stolarskie – materiał na meble

Szukasz materiału na meble do swojego domu lub warsztatu? Zależy Ci na najwyższej jakości płytach stolarskich? Nasza firma przyjmie od Ciebie zamówienie i wykona materiał.

Czym jest oferowana przez nas płyta stolarska?

Płyty stolarskie to jedno z najstarszych tworzyw wykorzystywanych w przemyśle meblarskim. Są zbudowane podobnie jak sklejka. Tworzą je trzy warstwy – dwie warstwy zewnętrzne i jedna środkowa. Posiadamy w sprzedaży również płyty pięciowarstwowe. Charakteryzują się one dwoma warstwami forniru, czyli warstwy zewnętrznej, której grubość wynosi 1,5 mm. Warstwa środkowa to rdzeń, którego grubość waha się od 10 do 14 mm. Nasz zakład produkuje płyty stolarskie liściaste oraz iglaste. W pierwszych rdzeń pokrywa się warstwą zewnętrzną z drewna brzozowego, olchowego lub dębowego. Iglaste pokrywa się jedną albo dwoma odłogami z drewna sosnowego. Od rodzaju drewna wykorzystywanego do wytworzenia warstwy zewnętrznej wzięły się nazwy płyt. Ich gęstość to granica od 550 do 650 kg/m3, a grubość mierzy się od 13 do 45 mm.

Wszechstronne zastosowania płyt i ich tworzenie

Znalazły one swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle meblowym, ale także w budownictwie czy chłodnictwie. Korzysta się z nich podczas budowy konstrukcji czy do wypełniania, a także przy wyposażeniu wnętrz. Tworzy się z nich również opakowania lub skrzynie wykorzystywane w transporcie. Produkcja płyt stolarskich to długotrwały proces. Zaczyna się od podzielenia drewna na deski, które następnie poddaje się suszeniu. Później dzieli się je na listewki, z których formuje się środek, który następnie się klei. Skrawamy, suszymy oraz tniemy warstwę zewnętrzną. Arkusze poddajemy dokładnemu przycięciu, a następnie środek obłogowaniu. Przygotowany materiał suszymy, najpierw wstępnie na zimno, a później właściwie na gorąco. Dzielimy go na arkusze, które szlifujemy i składujemy.

Składy Paged wykonują najwyższej jakości produkty już od wielu lat. Mamy wielu zadowolonych klientów, ponieważ dbamy, aby obsługa i towar były na najwyższym poziomie.