Jak wybrać narożnik z funkcją spania codziennego? Przegląd dostępnych modeli.

Salon, który po zmroku przeistacza się w sypialnię, musi być wyposażony w miejsce do spania. Będzie nim oczywiście kanapa, która po rozłożeniu zamienia się w łóżko. Szczególnie ciekawą opcją są jednak narożniki z funkcją spania. Wynika to z faktu, iż za dnia gwarantują one więcej miejsca siedzącego niż zwykła kanapa i bezproblemowo rozkładają się na noc. Jednak każdy model posiada inny system. Warto więc przyjrzeć się dostępnym opcjom.

 

Narożnik z funkcją spania w kształcie ,,U’’

Jeśli dysponujemy przestrzennym salonem, jednak nie posiadamy sypialni, to idealnym wyborem będzie zakup dużego narożnika z funkcją spania. Zagospodarujemy dzięki temu przestrzeń w salonie w sposób praktyczny. Będziemy mogli pomieścić w nim dużą ilość gości, ponieważ na tego typu narożniku usiąść może co najmniej 5 osób. Ponadto codzienny relaks na tak dużej kanapie będzie wyjątkowo komfortowy. A co najważniejsze, po rozłożeniu narożnika, zapewni on wygodny sen bez ścisku dla dwóch osób.

 

Narożnik z funkcją spania w kształcie ,,U’’ może z powodzeniem zastąpić nam klasyczne łóżko. Charakteryzuje się dwoma szezlongami po obu stronach siedziska. Aby rozłożyć taką kanapę, wystarczy więc wysunąć stelaż i cała powierzchnia stanie się przestrzenią do spania. Jest to naprawdę zadowalają wielkość, która powinna odpowiadać dzielącej ze sobą łóżko parze.

 

Narożnik z funkcją spania w kształcie ‘’L’’

Narożniki w kształcie litery ‘’L’’ będą o wiele lepszą opcją w małych wnętrzach. Nie zajmują wiele miejsca, wypełniają lukę w rogu pokoju i można na nich z powodzeniem spać każdej nocy. Mogą posiadać przeróżne systemy rozkładania. Od tych już dawno znanych, po nowoczesne rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że jeśli zależy nam na narożniku z funkcją spania codziennego, to powinniśmy zdecydować się na najwygodniejszy dla nas sposób rozkładania kanapy.

 

Funkcjonalność i wygoda rozkładania

Jednym z dosyć popularnych sposobów rozkładania takich narożników jest system DL. Polega on na wysunięciu siedziska, a następnie położeniu oparcia. Bardzo często skrzynia na pościel jest w takim wypadku ukryta pod siedziskiem. System ten nie wymaga większego wysiłku, dlatego polecany jest osobom, które szukają wygodnego narożnika z funkcją spania codziennego.

 

Na uwagę zasługuje także system rozkładania narożników Delfin. W tym przypadku również powinno obejść się bez jakiegokolwiek wysiłku. Polega on na wysunięciu siedziska poprzez pociągnięcie, co spowoduje podniesienie się ukrytego materaca. Zazwyczaj skrzynia na pościel w tym systemie znajduje się w szezlongu.

 

Bardziej równomierną powierzchnię do spania zapewnia natomiast system PUMA, zwany także LEOPARD. Polega on również na wysunięciu siedziska do przodu. Jednak powierzchnia nie tworzy się poprzez opuszczenie oparcia a w wyniku automatycznego podniesienia się ukrytej części siedziska. Ta zrównuje się z resztą powierzchni i powstaje równa przestrzeń do spania.