Siłowniki pneumatyczne do Terberg z hamulcem

Części do śmieciarek takie, jak siłowniki pneumatyczne do Terberg z hamulcem mogą pełnić rolę blokad tłoczyska i są stosowane najczęściej tylko w skrajnych przypadkach położenia. Blokowanie odbywa się za pośrednictwem szczęk, na które oddziałuje siła sprężyny, bez konieczności zniszczenia zewnętrznej powłoki tłoczyska. Siła, z jaką blokada dociska tłoczysko, jest za każdym razem większa, w porównaniu do siły, z jaką wysuwane jest tłoczysko.

Kolejną z zalet siłowników pneumatycznych do Terberg jest umieszczona w hamulcu, specjalna blokada opadania tłoczyska, która w sytuacji odcina dopływ zasilania poprzez sprężone powietrze, albo w przypadku całkowitego awaryjnego zatrzymania. W standardzie blokada pneumatyczna jest zamknięta, oznacza to, że w sytuacji, gdy zabraknie odpowiedniego zasilania, za pomocą sprężonego powietrza, szczęki zatrzasną się bezpośrednio na tłoczysku. W przypadku podłączenia blokady do zasilania – szczęki się otworzą.

Wszystkie siłowniki pneumatyczne do Terberg wyposażone w hamulec produkowane są w zgodzie z europejską normą ISO 15552, jednak w przypadku montażu hamulca warto zwiększyć długość tłoczyska o właściwe dla pojazdu wymiary.

Serwis Pojazdów Specjalistycznych — siłowniki pneumatyczne do Terberg

Terberg świadczy jeden z najszerszych zakresów usług, jeśli chodzi o serwis pojazdów terminalowych. Wśród nich znajdują się m.in. renowacje pojazdów, różnego rodzaju remonty i naprawy, prace w zakresie mechaniki pojazdów, elektromechaniki, ślusarstwa, lakiernictwa i spawalnictwa. Terberg zajmie się diagnostyką i usunięciem usterek we wszystkich układach pojazdów komunalnych.

Ponadto Terberg specjalizuje się w szeroko pojętej mechanice oraz elektromechanice, naprawach całych silników, skrzyń biegów zarówno tych mechanicznych, jak i również hydraulicznych, mostów napędowych, zwolnic, mostów napędowych, a także układów jezdnych. Zadba również o pomiary diagnostyczne ciśnień hydraulicznych, oraz weryfikacją i usunięciem usterek w układzie hydraulicznym pojazdu.