Łazienka w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim jest doskonałym pomysłem. Szczególnie we wnętrzach niewielkich sprawdzi się rewelacyjnie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że styl skandynawski zakłada prostotę i minimalizm. Nie ma tu wymyślnych zdobień czy niepotrzebnych mebli lub drobiazgów.

Skandynawska aranżacja łazienki

Kolorystyka dominująca to oczywiście biel. W łazienkach o małej powierzchni kolor biały pozwoli osiągnąć dość ciekawy efekt, mianowicie powiększy pomieszczenie w sposób optyczny, wizualny. Nieodpowiedni dobór kolorystyki sprawiłby, że pomieszczenie mogłoby wydawać się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. Biel i ogólnie jasne kolory, wręcz przeciwnie. Także płytki, które wykorzystywane są w obrębie armatury jaką jest wanna czy prysznic, ale i podłoga- najlepiej jeśli będą utrzymane w bieli. Taka kompozycja sprawia, że w pomieszczeniu czuje się spójność, ład i porządek, a to jedne z cech stylu skandynawskiego.

Meble do łazienki

Każdy wie, że urządzenie łazienki to nie tylko wybór wanny lub prysznica, płytek, umywalki toalety czy możliwości wstawienia i zamontowania pralki. W łazience jest miejsce także na meble. Oczywiście ich ilość oraz gabaryty są adekwatnie mniejsze niż w przypadku innych domowych pomieszczeń, ale jednak! Meble skandynawskie, które doskonale sprawdzą się w aranżacji łazienki, to oczywiście meble białe, o prostej formie i kształtach. Wybór mebli łazienkowych jest nieco ograniczony. Najczęściej stosowane są niewielkie szafki, w których można przechowywać potrzebne w łazience rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem jest szafka połączona z koszem na brudną bieliznę. Taki mebel pozwoli doskonale zaoszczędzić miejsce, co jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku małych powierzchni. Dobrym rozwiązaniem może być także komoda drewniana np. Sorento, w którą wbudowana będzie umywalka.

Miejsce na dodatki

Surowość skandynawskiego wnętrza można nieco przełamać. W jaki sposób? Wybierając odpowiednie dodatki. Oczywiście ich ilość oraz rodzaj zależeć będzie od powierzchni, jaką dysponujemy. Gdy jesteśmy właścicielami naprawdę małej łazienki, wówczas nawet ręczniki, dozownik na mydło lub kubek na szczoteczki do zębów, w odpowiedniej formie i kolorystyce ocieplą wnętrze. Kolorystyka dodatków, to głównie błękit, róż w odcieniach pastelowych lub jasna zieleń. Doskonale sprawdza się także elementy w odcieniach szarości. Stonowane kolory o pastelowych barwach nadadzą pomieszczeniu harmonii i przytulności.